Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Strona Główna
Konklawe
Pielgrzymki
Biografia
Miejsca Papieża
Pojazdy Papieża
Ciekawostki
Papież Młodych
Przesłanie Papieża

Powrót do strony gimnazjum

Ulubione Papieskie MiejscaPiesze wędrówki po górach oraz jazda na nartach były ulubioną formą spędzania wolnego czasu kard. Karola Wojtyły. Jako Papież musiał pożegnać się z ukochanymi Tatrami. Zastąpiły mu je Alpy i Dolomity.

Papieski Azyl

Castel Gandolfo  małe miasteczko w środkowych Włoszech, 24 km od Rzymu. Jest to letnia rezydencja papieży. Ulubionym miejscem Jana Pawła II był ogród ciągnący się za pałacem. To miejsce gdzie mógł medytować, spacerować, modlić się.

Papieskie Miasto - Kraków

"Mój Kraków"

"Tak naprawdę ja codziennie jestem w katedrze na Wawelu przy konfesji św.Stanisława, przy krzyżu
św. Jadwigi modlę się za Polskę i za cały Kościół" - mówił Jan Paweł II

Tu, gdzie objawiła się Matka Boska

Fatima miasteczko w środkowej Portugalii 112 km od Lizbony. Wierni w bazylice w Fatimie modlą się o powrót do zdrowia Jana Pawła II przebywającego w rzymskiej poliklinice Gemelil, 4 II 2005 roku.

Wieczne i Piękne Miasto


Rzym stolica Włoch nad rzeką Tybr. Na jego terenie znajduje się oddzielne państwo Watykan, siedziba najwyższych władz Kościoła katolickich.

Stolica Bożego Miłosierdzia

W 2002 r. Jan Paweł II konsekrował sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. "W Miłosierdziu Bożym świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!" - przypominał z tego miejsca całemu światu Ojciec Święty.